wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety z drewna szybko się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz